O Centrum Kultury

Centrum Kultury obejmuje swoją działalnością wystawy, wernisaże oraz spotkania artystyczne i kulturalne. Szczególnie bliska jest nam twórczość osób zmagających się z niepełnosprawnością psychiczną.

To miejsce jedyne w swoim rodzaju, niezwykłe w skali kraju. Łączy w sobie wiele funkcji. Jest to nie tylko galeria sztuki, jakże niezwykłej, gdyż stworzonej przez osoby z zaburzeniami psychicznymi. Jest to przede wszystkim miejsce spotkań. W Łaźni Miejskiej spotyka się tradycja ze współczesnością, człowiek ze sztuką i co najważniejsze - człowiek z człowiekiem.

Organizatorem wszystkich spotkań z niezwykłymi ludźmi o tak różnych i inspirujących zainteresowaniach jest pani Alicja Araszkiewicz, której niezwykle bliskie są sprawy kultury i sztuki. Jej zmysł artystyczny oraz poczucie smaku sprawiają, że nikt inny nie potrafi tak świetnie zadbać o każdy najdrobniejszy szczegół przygotowywanych spotkań, wernisaży, wystaw. Każde z nich niesienie ze sobą wiele pozytywnych doznań, pozwala na nowo spostrzegać otaczający nas świat. Niezwykle ważne jest aby każdy gość Łaźni Miejskiej czuł się komfortowo i mógł zgłębiać samego siebie.

Z przyjemnością zapraszamy do zapoznania się z relacjami wydarzeń, których beż Pani Alicji nie moglibyśmy doświadczyć.